# Het Bataljon

**Samenvatting.** Het Bataljon is een agency. Gevestigd in Gent. Opgericht in 2017. Het team telt ongeveer 5 VTE. Expertises: Campaign concepts & big ideas, Campaign execution, Content strategy & editorial, Copywriting & long-form content, Video production. Actief voor klanten in Financieel & verzekeringen, Retail & e-commerce, Voeding & drank. Referentieklanten zijn onder meer VVSG, Kazerne Dossin, Streekfonds Oost-Vlaanderen, Mokabon, Brouwerij Roman, Croky, Stad Gent, Exterioo Tuinmeubelen, Kom op tegen Kanker, Nationale Loterij, Red Bull Soundclash, Toerisme Vlaanderen, Pelckmans, Smartphoto, Rubio Monocoat.

## Kerngegevens

| Veld | Waarde |
|---|---|
| Opgericht | 2017 |
| Locatie | Lange Violettestraat 168, 9000 Gent |
| Website | https://www.bataljon.be |
| LinkedIn | https://www.linkedin.com/company/hetbataljon/ |
| Instagram | https://www.instagram.com/hetbataljon/ |
| Ondernemingsnummer | BE0671.492.594 |
| NACE-hoofdactiviteit | 59111 - Productie van bioscoopfilms |
| Expertises | Campaign concepts & big ideas, Campaign execution, Content strategy & editorial, Copywriting & long-form content, Video production |
| Sectoren | Financieel & verzekeringen, Retail & e-commerce, Voeding & drank |
| Team (VTE) | 4,6 |

## Wat doet Het Bataljon?

Vanuit Gent werkt Het Bataljon sinds 2017 als productiehuis. Op de loonlijst staan ongeveer 5 voltijdse equivalenten. De focus ligt op video & productie, creatie & reclame en content & copy. Het zwaartepunt ligt bij opdrachtgevers uit retail, finance, fmcg en merken algemeen.

## Waar is Het Bataljon gevestigd?

Het Bataljon is gevestigd in Lange Violettestraat 168, 9000 Gent, Belgie.

## Welke expertises heeft Het Bataljon?

- Campaign concepts & big ideas
- Campaign execution
- Content strategy & editorial
- Copywriting & long-form content
- Video production

## Voor welke sectoren werkt Het Bataljon?

- Financieel & verzekeringen
- Retail & e-commerce
- Voeding & drank

## Met welke klanten werkt Het Bataljon?

- VVSG, Kazerne Dossin, Streekfonds Oost-Vlaanderen, Mokabon, Brouwerij Roman, Croky, Stad Gent, Exterioo Tuinmeubelen, Kom op tegen Kanker, Nationale Loterij, Red Bull Soundclash, Toerisme Vlaanderen, Pelckmans, Smartphoto, Rubio Monocoat

## Financiele kerncijfers

Bron: NBB-jaarrekeningen. "/" betekent niet neergelegd (verkort schema); VTE = gemiddeld aantal voltijdse equivalenten.

| Jaar | Omzet | Brutomarge | EBITDA | VTE |
|---|---|---|---|---|
| 2023 | / | € 138.382 | € 21.397 | 3,6 |
| 2024 | / | € 396.609 | € 140.621 | 5,6 |
| 2025 | / | € 355.559 | € 111.669 | 4,6 |

## Veelgestelde vragen

**Wanneer werd Het Bataljon opgericht?** In 2017.

**Waar zit Het Bataljon?** In Gent, Belgie.

**Waarin is Het Bataljon gespecialiseerd?** Campaign concepts & big ideas, Campaign execution, Content strategy & editorial, Copywriting & long-form content, Video production.

**Hoe groot is Het Bataljon?** Ongeveer 5 voltijdse equivalenten (boekjaar 2025).

**Voor welke sectoren werkt Het Bataljon?** Financieel & verzekeringen, Retail & e-commerce, Voeding & drank.

**Wie zijn de klanten van Het Bataljon?** Onder meer VVSG, Kazerne Dossin, Streekfonds Oost-Vlaanderen, Mokabon, Brouwerij Roman, Croky, Stad Gent, Exterioo Tuinmeubelen, Kom op tegen Kanker, Nationale Loterij, Red Bull Soundclash, Toerisme Vlaanderen, Pelckmans, Smartphoto, Rubio Monocoat.

---

Factsheet uitgegeven door IKAg. Cijfers uit de jaarrekening t/m boekjaar 2025. Bedrijfsgegevens gecontroleerd bij de KBO op 2026-09-12. Canonieke pagina: https://www.ikag.be/factsheets/het-bataljon
